Ezzel a Bloggal elindítok egy sorozatot a fogakról. Ez a téma központi jelentőségű az egészség megtartásában, mindjárt megmagyarázom, miért.
Van egy német közmondás: „Minden fogon egy egész ember függ“. Jobban nem tudom lefordítani, de megmagyarázom mit jelent: a fogak állapota, egészsége, vagy éppen problémái visszatükrözik az egész ember egészségi-, mentális- és lelkiállapotát.
El lehet mondani, hogy a fogaink megmutatják, hogyan is vagyunk, mennyire egészségesek, vagy betegek, minden szinten. (Az 5 szintről az 5 szint modell alpontban olvashatsz bővebbben).
Lássuk tehát, hogyan függnek össze a fogak a test (fizikai és finom energetikai) többi részével.
Minden foghoz tartozik egy meridián pár, a képen láthatjátok a fogak meridián besorolását.
A meridiánok energia csatornák, ahol az életenergia folyik. A meridiánok ellátják a hozzájuk tartozó területeket QI-vel, ha a meridián jól működik, akkor folyik az életenergia, ezáltal a meridián által ellátott területek vérellátása is megfelelő, ezért jól tudnak működni.
Egy-egy fog-csoporthoz nem csak meridiánok, szervek, hanem mirigyek, egyes izületek, a gerinc egyes részei, de élettémák és érzések is tartoznak.
Nézzünk egy példát, vegyük a metszőfogakat, alul-felül.
Ezekhez a fogakhoz a vese-hólyag meridián tartozik. Ami egyben azt is jelenti, hogy ezekhez a fogakhoz két szerv tartozik: a vese és a hugyhólyag. A gondolatot tovább görgetve: ha a metszőfogak megbetegednek, akkor ennek következtében a vese és/vagy hólyag szervek gyengülnek meg, zavar keletkezik működésükben, vagy valamilyen szervi betegség léphet fel.
De a metszőfogak problémái nem csak kindulása lehet e két szerv problémáinak, hanem következménye is: ha a vesével / hólyaggal problémák vannak, az megmutatkozhat a metszőfogak érzékenyebbé válásában, szuvasodásában, a fogak kürüli fogíny begyulladásában.
Ez az oda-vissza megfelelés a többi – a metszőfogakhoz tartozó – területekre is igaz:
a metszőfogakhoz tartoznak a fülek, a homloküreg, a torok-mandula, a test alsó része (hólyag, anyaméh, petefészek / here és prosztata), Epiphyse (a hormontengely irányítója), a gerinccsigolyákból L2-L3, S3-S4, a térdek hátsó része, a lábfej, a félelem, a szégyen érzése és témák, mint mozgékonyság, harmónia, hektikusság, határozatlanság…
Tehát az oda-vissza hatás alapján a metszőfogak megbetegedése okozhat fül-, torok-, homloküreg-, anyaméh-, vagy here-, hormonális-, gerinc- és térdproblémákat. Elmondható az is, hogy ha valakinek metszőfog problémái vannak, akkor dolgozik a félelem, a szégyen érzésével, ez a téma valamiért aktivizálódott az életében, aminek oka saját életből származó traumák, transzgenerációs traumák, vagy karmikus témák lehetnek.
A metszőfogak példáján keresztül bemutattam, hogy függnek össze a fogak a test más területeivel. A többi fogcsoportnál ugyan ez a helyzet, csak ott más meridiánok, szervek, mirigyek, gerincrészek, témák stb. kapcsolódnak a fogakhoz.
Munkám során nagyon fontos, hogy ezeket az összefüggéseket feltárjam. Az Autonom Válasz Teszt, amely egy speciális kineziológia teszt, kiválóan alkalmas ezeknek az összefüggéseknek a megmutatására.
A fentiek is magyarázák, hogy a betegségek 80%- a a fejben található gócokból származtathatóak. Itt a krónikus fülgyulladásokról, mandula gyulladásokról és krónikus foggócokról-gyulladásokról van szó.
A foggócok testet betegítő mechanizmusáról a következő blog bejegyzésben fogok írni.